Hakkımızda

2000 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyetine devam etmekte olan Opal İnşaat Tur. Çelik Konstrüksiyon Sanayi ve Tic. A.Ş. kurucularının uzun yıllara dayanan bilgi ve birikimleri, uzman teknik kadro ve kalifiye elemanlarıyla sürekli değişimin eseri olarak sektörde haklı yerini almıştır. Opal Çelik, Sakarya 3. Organize Sanayi Bölgesi'nde 10.000 m² kapalı alan, 1.000 ton/ay kapasiteli, modern üretim tesislerinde her türlü teknolojiyi kullanmaktadır. Tam otomatik kumlama ve boyama tesisi, tam otomatik CNC delme, kesme üniteleri ve CNC plazma kesim hatları ile hızlı ve kaliteli üretim ilkesini benimsemiş olan Opal Çelik, iş dünyasının önde gelen firmalarının güvenini kazanmıştır ve Opal Çelik çok sayıda tesise başarı ile imza atmıştır. Kalite, hız, müşteri memnuniyeti ilkelerini öncelikli olarak benimsemiş olan Opal Çelik Yapı, anahtar teslim sanayi yapıları, petrol ve gaz tesisleri, fabrika ve depo binaları, iş merkezleri, eğitim ve spor yapıları, soğuk hava depoları, sosyal tesisler, otoparklar, çatı ve cephe kaplamaları konularında, tasarımdan uygulamaya anahtar teslim hizmet vermektedir.

Mall Of İstanbul Merkez Ofis

  OPAL ÇELİK tasarım grubu, istenen ilkelere odaklanan tüm detaylandırma çalışmalarını gerçekleştirmek üzere hizmet veren şirketlerin statik tasarım ve mimari gruplarıyla işbirliği yapar. Bu, farklı birimler tarafından istenen anlaşmaların üretim ve montaj detaylarını organize etmede herhangi bir problemi önleme imkânını sağlar. Çelik yapı modellemesi ve tüm üretim çizimleri ve malzeme listeleri, CAD programları sayesinde kısa sürede oluşturulabilir. Fabrikada CNC kontrollü tam otomatik makineler kullanılarak üretilen tüm yapısal parçalar (sütunlar, kirişler, çatı sırt kirişleri, köşebentler), gerekli veriler yazılım üzerinden gönderilerek yapılıyor. Konstrüksiyonu oluşturan tüm elemanlar önceden gerilmiş cıvatalar kullanılarak bağlanır ve sahada minimum kesme ve tadilat ile hiçbir kesme ve kaynak yapılmaz. Tüm parçalar numaralandırılır ve fabrikada boyutlandırılır ve delinir. Merkezi tedarik, gönderi koordinasyonunu ve birbirine uyumlu parçaların montajını kolaylaştırır.

  OPAL ÇELİK, yıllık 10.000 ton üretim ile Türkiye'nin önde gelen çelik üretim kapasitesinden birine sahiptir. Çelik konstrüksiyon üretimi, boyutlandırma, bağlantı, zımparalama, boyama işlemleri ve en son teknolojiye sahip Sakarya'daki tesisindeki tam otomatik sistemlerle üretim hatları ile OPAL ÇELİK, sektörün en hızlı ve iddialı firmalarından biri haline geldi. zımparalama, atölye boyası boyama, CNC oksijen kesimi, CNC plazma kesimi, tozaltı kaynak profil üretim hattı ile imal edilmiş CNC profil delme işaretleme, sac delme işaretleme, boya kurutma gibi işlemleri içerir. Firmanın sektördeki en iddialı organizasyon olması, ürünleri zamanında ve Eurocode / AISC standartlarına uygun kalitede teslim etmesidir.

Neler Yapıyoruz?

  Endüstriyel Tesisler ve Binalar Depolar ve Üretim Tesisleri Yüksek binalar Spor Tesisleri Sosyal Tesisler Hangarlar ve Mini Depolar Soğuk Hava Depoları Hayvancılık ve Tarımsal Yapılar Mimari Tasarımlar Çelik Konstrüksiyon Tesisleri Çelik Çatılar Yat Limanları Pazaryerleri Eğitim Yapıları